| irina1999moldovachisinau a întrebat:

URGENT! Cine a citit,, Mos Goriot " de Balzac? Puteti sa-mi relatati pe scurt deznodamantul? A ramas Eugene Rastignac cu Delphine? Cum a murit Mos Goriot? vreau niste detalii.

2 răspunsuri:
| Hypermoon a răspuns:

In final, Vautrin este arestat ca ocnas evadat, iar Rastignac, patruns in inalta societateprin intermediul lui Delphine de Nucingen, al carei amant devenise, lanseaza Parisuluisfidarea:"Si acum intre noi doi".
Poți afla mai multe de aici : http://documents. tips/documents/mos-goriot-reyumat.html

| irina1999moldovachisinau explică (pentru Hypermoon):

Nu mi se deschide link-ul, as fi vrut niste detalii succinte despre opera din spusele cuiva care a citit o integral. Multumesc oricum.