| mrsjacksonhere a întrebat:

Bună dimineaţaa!
A citit cineva de aici "Moş Goriot" (Le Père Goriot )? Dacă da,cum vi s-a părut?
Mie mi s-a părut un roman foarte bun, de altfel, ca toate romanele lui Balzac.

3 răspunsuri:
| andrei1237 a răspuns:

Este un roman plin de actiune.Il iubesc.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Am inceput sa-l citesc in iarna aceasta, dar nu m-a atras deloc stilul balzacian, din pacate, asa ca am renuntat dupa vreo 40 de pagini citite. Stiu ca e un mare autor al literaturii franceze, dar eu niciodata n-am reusit "sa-l gust".

| noob a răspuns:

L-am citit.A fost foarte belea.As vrea sa traiesc in romanul ala