| Iacob_Fanel_1971 a întrebat:

Urgent vreau si eu expresii deosebite despre secretele universului

1 răspuns:
| Denisa_Alexandra_2001 a răspuns:

În primul rand nu-mi vine să cred că ai scris,, Univers" cu literă mică.

În al 2-lea rand sunt o gramadă de carti despre acest domeniu doar trebuie să-ti pui mintea in mișcare si să te informezi si după să-ti faci propia teorie si concepite despre Univers.

Cred că cel mai mare secret este CUM A ÎNCEPUT TOTUL.
Dacă știm asta, știm (aproape) tot. Ori s-ar parea ca noi suntem cel mai mare mister din Univers. Pentru fiecare specie inteligenta din Univers, cel mai mare mister ar fi tocmai propria lor specie. Creierul uman e cel mai complex lucru pe care il cunoastem din intregul Univers. Si nu e o coincidenta ca tocmai de el ne folosim pentru a incerca sa intelegem tot ce exista, adica Universul, si inclusiv creierul.