| anonim_4396 a întrebat:

Va place teatrul? Mergeti la teatru? Piese preferate? De ce este atat de... putin promovata aceasta arta?

3 răspunsuri:
| BogdanDediu a răspuns:

Nu stiu tinerilor din ziua de azi le plac mai mult filmele!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"De ce este atat de... putin promovata aceasta arta?" sper ca ai pus la misto intrebarea. In ziua de azi toti prefera clubul si chestii de genul.

| oprescudorin11 a răspuns:

Este adevarat ca si computerul au preluat o parte din cei ce populau teatrele. Reactia a fost cam neplacuta pentru mine care vreau sa vad un Shakespeare clasic. M-am dus la un spectacol la Nottara unde se juca Hamlet (interactiv). Frumos ' si la un moment dat Hamlet spune Ofeliei sa se duca la manastire! Eu care-mi intrasem in 'interactiv' am sarit ca ars si am zis :las-o pe Ofelia ca o iau eu de nevasta, nu o lasa la manastire.
Si atunci prietena m-a parasit, geloasa fiind si s-a dus in Spania!