| fluturasul a întrebat:

Cui ii place teatrul? Aveti niste piese sa imi recomandati?

9 răspunsuri:
| Maia a răspuns:

"Hotelul celor doua lumi","Labirintul irinei" si "Petrecerea" mi-au placut cel mai mult love struck! Ti le recomand sunt superbe, mai ales "Hotelul celor doua lumi" si "Labirintul Irinei" sunt mai dramatice dar merita vazute, iar "Petrecerea" este o comedie reusita laughing! Tc happy!

| LuS[z] a răspuns:

Mie imi place.Iti recomand "napasta" de I.L.Caragiale si "Romeo&Julieta"

| Mina a răspuns:

Da! Ultima piesa la care am fost este "Imblanzirea scorpiei" si ti-o recomand. E superba.

| andalu a răspuns:

Avarul îndrăgostit adaptare dupa Moliere, Batranul Maxim Gorki, Lear-Shakespeare, Titanic Vals, de Tudor Musatescu, Scaunele de Eugen Ionescu, Mamouret de Jean Sarmen, Hangita de Carlo Goldoni, Don Quijote- Miguel de Cervante, Take, Ianke şi Cadîr (e imposibil sa nu iti placa), Visul unei nopti de vara.Sunt cateva din pisele ce inca se sustin, cel putin, in teatrele din Bucuresti.Toate superbe, vei ramane f placut impresionata.
Distractie placuta!

| 334499 a răspuns:

Cum sa nu. de-ale carnavalului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place teatrul. Piesele pecare vi leasi recomanda sunt:deale carnavalului, o scrisoare puerduta, harap alb, vizita, dumbrava minunata.

| Altu a răspuns:

Caragiale este mereu un inceput bun.

| TheBrainiac a răspuns:

O Scrisoare Pierduta de I. L. Caragiale - o comedie superba happy Ti-o recomand!

| stigma a răspuns:

Un tramvai numit dorinta, Priveste inapoi cu manie, 'A taste of honey' de Shelagh Delaney (nu stiu cum e tradusa in romana)