| Tudor_6050 a întrebat:

Buna TPU.Am o mica intrebare.
Va place teatrul? Daca da, care sunt piesele voastre preferate?

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Da, imi place si "live" si dvd. Pana acum nu am gasit o piesa care sa nu-mi placa dar nici nu am una anume preferata. Pot spune ca pana acum, m-a impresionat placut "Visul unei nopti de iarna", mi s-a parut extrem de "gingasa" piesa, daca pot zice asa. Are o blandete si emana atata fericire ca la sfarsitul ei, ma simteam plutind pe un norisor alb! Poate si din cauza actorilor mi-a placut! Ca, de exemplu, am vazut o piesa in mai multe interpretari si sunt diferite, desi au acelasi text. Deci depinde si de actori!

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Îmi place teatrul, mai ales ca in localitatea in care locuiesc este teatrul Victor Ion Popa. Dintre piesele preferate amintesc,''Jocul cu.adevarul'' de Dumitru Solomon,''Doua femei destepte si nebune de legat'' de Stefan Dumitrescu si piesa de teatru ''Tanke, Ianke si Cadîr de V. I. Popa.

| geoox550 a răspuns:

Da.imi place:X
Descult in parc (teatrul din Oradea )
O noapte furtunoasa (teatrul din Cluj)
Tot mort, tot mort (teatrul din Oradea)
foarte frumoase piesele:X

funda?:*

| Teils a răspuns:

Da, imi place teatrul. Piesele mele favorite sunt:
- Banii scrisa de dramaturgul francez Octave Mirbeau
si
- O casa de papusi scrisa de Henrik Ibsen
Te astept si cu piesele tale favorite intr-un mesaj happy

| Madalichka a răspuns:

Mi-au placut mult Badaranii, Titanic Vals si altele. Dar important e sa fie actorii talentati si sa transmita sentimente publicului.