| violetaaa23 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti niste argumente contra pe tema "daca ne tragem din mainute sau nu" plss

3 răspunsuri:
| MambaLee a răspuns:

Exista o carte foarte buna si extrem de interesanta care sigur iti poate raspunde la intrebare
http://www.librarie.net/p/298142/nia=86? gclid=EAIaIQobChMI7bnQ17bn1wIVCJ4bCh2ucgnWEAAYASAAEgLLlPD_BwE

| Nicoletaxyz a răspuns:

Ipoteza cum ca noi ne tragem din maimute, este complet falsa, deoarece in zilele noastre maimutele nu mai evolueaza, si au ramas la stadiul de animale.
E ilogica aceasta teorie, deoarece in trecut lumea era necivilizata, ce minune ar fi putut sa faca trecerea aceasta excesiva de la o maimuta la un om? Omul sustine un organ foarte complex, creierul, care nu s-ar fi putut dezvolta intr-o civilizatie nedezvoltata.

| violetaaa23 explică (pentru Nicoletaxyz):

Multumesc :*