| danutz_8631 a întrebat:

Ati vrea sa se interzica manelele in romania?

Răspuns Câştigător
| Smackdown a răspuns:

Da! As vrea ca manelele sa fie interzise in romania, si ca toti manelistii sa fie amendati cu 2. 000 de euro pentru ca ne bat la cap cu manelele lor pe toate posturile.nicaieri nu e nimic decat crime, democratie si manele.romania s-a dus pe apa sambetei!

55 răspunsuri:
| danutz_8631 explică:

Merci bombonela am sa ma corectez:*

Răspuns utilizator avertizat
| den a răspuns:

Nu...fiecare e liber sa asculte ce vrea.

| Dizzy a răspuns:

Ooo DA.nici nu mai stam la discutie.

| razadeluna a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaa

| eounik a răspuns:

Da! Aia fac bani pe contul nostru.fraierii care ii asculta!

| andreea93_9801 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu~!tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce? Exista o categorie de oameni care apreciaza acest gen. Nu toti putem digera Mozart. Depinde foarte mult de gradul de cultura. Problema e ca subcultura reuseste sa razbata foarte usor peste tot si devine iritanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA! sa se interzica manelele si cei care le canta. E o molima.Cred ca e si din cauza faptului ca foarte multi nu-s "culti in cap''.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... ar fi super cool

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuu
manelele sunt viata mea!
si cine nu ask e problema lor
eu as interzice rock-ul...imi prpvoaca greata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...ar fi super cool... Just Hip-Hop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care vor sa se interzica manele...neah,spun asa doar sa para si ei culti sau alte interese.
Nu este om in Romania fara sa fi ascultat vreodata manele.
Asa ca nu mai vorbiti aiurea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da tu sa fii interzis in tara tiganilor. ai vrea? si daca nu ai avea de ales?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA. Dar nu este posibil niciodata acest lucru. Fiecare are dreptul sa vorbeasca ce vrea(ala nu se numeste cantat)
Romania este manelizata. Mergi pe strada din Dacie auzi manele, din Bmw auzi manele, din bloc auzi manele, din case manele si tot asa...
Este momentul sa se ia masuri impotriva acestui fenomen negativ, insa sa le interzicem nu putem, e dreptul lor; doar sa punem niste limite atat de difuzare cat si de publicare(oricine poate canta manele)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da laughing
Iti dai seama? Oare s-or apuca de actorie? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara o manea la o nunta parca nu e petrecere asa ca nu mai ziceti voi ca nu suportati...ca o manea acolo nu stiu cand nu dauneaza sanatatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca da, ar fi mai degraba o necesitate decat un moft... este o infectie a culturii romanesti, am putea spune chiar o bataie de joc la adresa muzicii si a culturii...

| fefe_9932 a răspuns:

Intr-un fel da pentru ca urasc muzica asta dar nu putem interzice celorlaltzi ce sa asculte

| memerring09 a răspuns:

Da.ar fi bine pentru ca suna cam urat.si mai ales ei nu au ureche muzicala deloc, nu au voce de aceea suna urat, nu au talent si asta se vede clar. e adevarat ca gusturile nu se discuta. dar ar fi bine sa aiba bun-simt.recunosc,sunt rasist la rromi, ei nu au deloc bun simt si nici maniere si ar fi bine sa aiba BUN SIMT SI SA SE SCHIMBEhappy

| annamaria_8296 a răspuns:

In primul rand nu avem dreptul sa facem ashta. nu avem dreptul sa marginalizam pe nimeni. gusturile nu se discuta. unora nu ne plac manelele dar celor ce le plac poate ca detesta genul de muzica ce ne place noua si daca am lupta pentru interzicerea manelelor si manelistii ar vrea sa ne interzica noua genul de muzica favorit asa ca... mai bine sa ne vedem de treaba noastra ca nu putem sa impunem tuturor genul de muzica placut de noi

| dalia_5965 a răspuns:

Yes please, si daca se poate sa fie promovati cedrea, ctc, ADN, afo. doar daca nu cer prea mult

| andraaaa a răspuns:

Catre iri...Iri,

Cu faza cu youtube ai dreptate.

Dar, la chestia cu " Oamenii nu ar trebui judecati dupa genul de muzica pe care il asculta.", trebuie sa te contrazic. Eu daca ascult rock, ineamna ca sunt mai agitata, ok?
Daca ascult manele(doamne fereste), inseamna ca sunt o pitzipoanca/cocalar in devenire. Nu spun ca mereu e asa, sunt si exceptii(cunosc cazuri).
Daca ar fi dupa mine, as spune un maree "DA", dar trebuie sa revenim cu picioarele pe pamant... e dreptul fiecaruia sa asculte ce vrea. Daca mi-ar spune mie maine cineva sa nu mai ascult ceva ce imi place. A doua zi l-as omori:d, cum as face-o si cu anonimu` ala cretin...laughing(*cel cu marele "nuuuuuuu")

| davyd a răspuns:

Da as vrea sa le interzica dar sincer nu pe toate ca sunt unele care sunt foarte adevarate!

| blondyna a răspuns:

Nuuulaughingimi plac mie una sunt sentimentale deci raspuns meou este NU:*