| deffect a întrebat:

Daca ar fi sa primesti o petitie in care scire:"Vrei sa se interzica manelele in Romania" u ce ai raspunde?

Răspuns Câştigător
| LoLo a răspuns:

Buna!, eu nu ascult manele, recunosc ca nu imi plac, da' la intrebarea ta as raspunde cu raspunsul NU!, si iti spun si de cehappy...deoarece si prin urmarelaughing, fiecare are gustul lui, nu poti sa il obligi pe unu care asculta manele sa asculte rock, fiindca de aia suntem diferiti, fiecare sa aculte ce vrea, este o tara libera si poti sa faci ce vrei, sa asculti ce vreitongue...

Eu de exemplu ascult rock si am prieteni care nu suporta acest gen de muzica, si asta nu inseamna ca daca ei nu asculta muzica care mie imi place nu pot sa mai fiu prietena cu ei.Deci prin urmare fiecare asculta ce vreahappybig grin...

13 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Raspunsul meu ar fi "Nu! Gusturile nu se discuta.As vrea sa se interzica asculatul manelelor in boxe la maxim, deranjeaza."

| marrr a răspuns:

As spune "nu", desi nu ascult acest gen de muzica. Nu am nimic impotriva manelelor sau a manelistilor si cred ca s-a facut o mare confuzie intre cei ce asculta manele si inculti sau rromi. Nu am nimic impotriva celor ce asculta manele, atata timp cat nu sunt genul care sa le asculte in masina si sa dea la MAXIM sau sa asculte intr-un mijloc de transport in comun(dat tare).

| Ea12345 a răspuns:

Gandind doar pentru binele meu, as alege DA cu cea mai amre placere.Vad ca multe lume ar alege NU, ei bine la fel as face si eu, daca as sti ca manelele nu se asculta la maxim in boxe, pe strada, in case, si sa-mi faca mie capul un hexagon regulat.big grin

| sexychick_4075 a răspuns:

Nu. Adica eu nu am treab acu manelele.Nu imi plac si nu ascult niciodata, dar unora le place si genul asta si no coment.As cere insa sa fie intrezisi prin lege cantaretii de manele, astfel nu s-ar mai face manele si nu ar mai asculta nimenirolling on the floor

| TabooR a răspuns:

Nu pentru ca fiecare om are genul lui ASTA E RASIZM

| portocalăăă a răspuns:

Nu, pentru ca oricat as vrea, sunt oameni carora le plac.Si atunci, iti dai seama, cum ar fi daca ei ne-ar interzice sa ascultam ce vrem?

| AdaIoana18 a răspuns:

Nu! Nu as fi de acord niciodata sa fie interzise manelele, acest gen de muzica il ascult in fiecare zi nu imi pasa ce spun altii de ex ca doar incultii asc manele nu este adevarat fiecare asc ce ii place...

| Aicilef a răspuns:

Daaaaaaaaaaa

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Nuu, pentru că maneliştii s-ar transforma peste noapte în martiri.
Daţi manele cât mai multe, peste tot, să se ajungă mai repede la saturaţie. Altă soluţie nu văd.

| ody a răspuns:

Da!

| Lăcră_2190 a răspuns:

As raspunde ca nu.straight face. chiar daca nu sunt fanul manelelorlaughing) sunt alte persoane carora le plac...si plus d asta...la petreceri, chestii de genu'. ce melodii s pun? melodii pe care nu ai cum dansa?
parerea meaaabatting eyelashes
:*
fundita?blushing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As raspunde cu DA!

| Andreea_1642 a răspuns:

Daaaaaaaa