| Rockăr a întrebat:

Buna seara utilizatori TPU happy

Voi cum ati inceput sa ascultati rock 'n'roll/metal/rock? Ce v-a determinat sa o faceti? Cu ce melodii sau formatii ati pasit in aceasta lumea minunata plina de libertate si libera exprimare pe care rock-ul v-o ofera?

P.Nu vreau sa jignesc dar daca ati inceput cu chestii gen Linkin Park, A7X,Tokio Hotel si restul acestor mizerii nu va mai obositi sa raspundeti! :*

63 răspunsuri:
| just99me a răspuns:

Pai. Pe la vreo zece ani urmaream pe youtube un filmulet de parkour si pe fundal era o melodie care imi placea la nebunie si am reusit in cele din urma sa o gasesc. Era Rise Against - Paper wings. Am ascultat orice melodie posibila de la ei. Dupa am trecut la Alter Bridge iar apoi la guns n roses iar acum Slash e favoritul meu din toata muzica rock. Trupele care le ascult zilnic ar fi in primul rand orice trupa de a lui Slash apoi Metallica, Rise against, Rammstein, Alter Bridge etc. (P.S. si eu detest trupele de care ai zis acolo laughing )

| Rockăr explică (pentru just99me):

Ma bucur ca nu sunt sigurawinking laughing

| EliVikernes a răspuns:

Pai...eram moarta si inca sunt dupa Ozzy! In plus familia mea asulta acest gen iar eu pur si simplu l-am adorat...si inca il ador.Printre preferati se numara Black Sabbath, Metallica, Guns'n roses, Iron Maden, Deep Purple etc

| Andreealol1234 a răspuns:

Eu am inceput sa ascult rock cand aveam 11 ani, de la verisoara mea. Prima melodie pe care am ascultat-o a fost Don't cry de Guns'n Roses.Mi-a placut super mult. Verisoara mea vazand ca imi place mi-a mai aratat mai multe melodii. Inca o trupa pe care mi-a mai aratat-o a fost Aerosmithlaughing)etc. Îi multumesc extrem de mult ca m-a condus pe acest drumlaughing))) daca nu era ea cred ca ajungeam un copil de 12 ani care asculta muzica asta comerciala, oribila din Romania.