| Nirvana4Ever a întrebat:

Buna!
spuneti-mi si mie depre ce este vorba in acest cantec http://www.lyricsfreak.com/s/supertramp/the+logical+song _20133850.html?
Un fel de prezentare...

2 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Din câte îmi dau seama este vorba despre faptul că atunci când ești mic vezi lucrurile într-un mod simplu, frumos dar la o anumită vârstă te trimit la școală unde ar trebui să te învețe să fi sensibil, logic, responsabil și practic dar de fapt chiar dacă înveți aceste lucruri uiți cine ești și de fapt nu înveți esențialul.
Bănuiesc că despre asta e vorba, sper să nu mă înșel, acum depinde și de interpretarea fiecăruia...

| Elisabeta1401 a răspuns:

Pai...este vorba de un barbat care la inceput a crezut ca viata e minunata, perfecta, dar cu timpul si-a dat seama ca nu e asa, ca totul e greu si a sfarsit prin a uita cine este el cu adevarat. Funda :X?