| deea22033 a întrebat:

am acasa o orga (pian),care merge cu baterii,si cu cablu de la o boxa, Dar baterii nu prea folosesc eu la pian ci doar cablul.Cablul s-a rupt si nu mai am nimic cu care sa-l pornesc,poate stiti voi ceva,sau un astfel de cablu,cum se cheama un asfel de cablu sau cat costa, nu stiu dar as vrea ceva cu care pot porni orga.

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Păi depinde ce model de cablu e. Dacă e model simplu ce merge la un transformator (http://www.electronic-devices-cable.ro/images/produse/KPO2771E.jpg) găsești peste tot, de asemenea te poți uita pe site-ul oficial al producătorilor, poate găsești. Dacă nu găsești niciunde poți încerca să repari, nu e greu dar dacă nu te pricepi pune pe cineva.

2 răspunsuri:
| Nelu62 a răspuns:

Posteaza o fotografie.

| deea22033 explică (pentru suffarstar):

Mersi