| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Caut un program care sa poata cu ajutorul antenei de Android sa inregistreze melodiile ce le pun eu de pe pc / Android, nu shazam deci ca inregistrarea audio de care sa auda piesa de pe Youtube gen ca si rca -urile cand connectezi pc si radio fm ex. ce pui pe computer sa se auda in telefon. Cum procedez sa inregistrezi de pe pc in mobil fara sa folosesc shazam?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Mi-a luat ceva sa inteleg intrebarea si sper ca am inteles. Daca tu doresti sa pui/copiezi muzica de pe pc pe telefon i-ti trebuie un cablu usb(mergi cu tel. la un magazin cu accesorii de tel)sau mai simplu prin bluetooth. Daca nu ai un telefon prea vechi, pornesti bluetooth-ul(setari-bluetooth-pornit-vizibil) de pe telefon si poti sa faci acelasi lucru fara cablu.Dar iti trebuie si un adaptor bluetooth la pc(daca nu e incorporat din fabrica) - uite aici https://www.emag.ro/search/adaptor+bluetooth -primul din stanga. Muzica se poate transmite si de pe calculator pe o boxa sau casti cu bluetooth(daca se potrivesc versiunile de bluetooth). Daca vrei sa iei muzica de pe Youtube si sa o copiezi pe telefon folosesti asta https://ytmp3.cc/ Daca raspunsul ti-a fost de ajutor, imi dai si mie o funda?