| cristian_2087 a întrebat:

Care sunt cele mai cunoscute piese participante la eurovision?(dintotdeauna, si nu ma refer la piesele romanesti, ma refer la piesele din finalaD))

2 răspunsuri:
| rusuirina a răspuns:

Pai sunt foarte multe dar eu o sa-ti enumar doar cateva din anii 2009-2011...alexander ryback-faritayle, yohanna is it true, hadise dum tek tek, safura drip drop, lena satellite, lena take be a stranger, erik saade popular...winking sunt f multe.

| cristian_2087 explică:

Ma refer la cele care au facut istorie... adica nu numai ca au castigat...ci au fost fredonate si cantate ani la rand dupa aceea big grin