| FolkVld a întrebat:

Caut o fata din brasov sau pitesti care stie sa cante la chitara si e mai sentimentala asa ...si care sa stie sa aprecieze lucrurile de genul.

24 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Hmm,oare pe unde o umbla FucktheSystem? thinking

| FucktheSystem a răspuns (pentru Dumnezău):

Pe la Religie e. Oricum nu cânt prea bine la chitară deși am făcut ceva timp și sentimentele mele...ah, nu prea se exteriorizează.

| Dumnezău a răspuns (pentru FucktheSystem):

Lasa,ca acum de s-a nimerit prince charming-u' asta,iti descoperi latura sentimentala,lacrimogena si notebookista. Word! Daca vrei ceva la chitara epic, eu iti sugerez Heart of Gold de la Neil Young. Daca esti boss ca mine, poti sa bagi si N.I.B.

Răspuns utilizator avertizat
| FolkVld explică (pentru FucktheSystem):

Si cam de cat timp canti la chitara? Lasa un mesaj ceva, orice.

| Gorath a răspuns:

Şi eu cânt la chitară,da' nu-s nici din Braşov,nici din Piteşti şi nici sentimentală. Oricum, zdrăngăn mai mult pe electrică, n-am prea mai tangenţe cu aia acustică.
P.S.Am ceva melodii la întrebări, dacă te interesează.

| FolkVld explică (pentru Gorath):

Suna superb trebuie, sa ai un ibanez sau stratocaster asa-i?

| Gorath a răspuns (pentru FolkVld):

De fapt e un Epiphone SG.

| FolkVld explică (pentru Gorath):

A la Epiphone nu ma gandeam imi suna a ibanez, dar oricum ii tare.

| FucktheSystem a răspuns (pentru FolkVld):

De cât timp? De pe clasa a3a! Cât am făcut pauză? Ah, mulți ani. M-am lăsat de lecții de chitară pe a6a și de atunci n-am mai cântat decât ocazional deci am uitat cam tot ce învățasem în 4 ani.

| FucktheSystem a răspuns (pentru Dumnezău):

Dacă există latura aia, nici eu nu știu de ea.
Și nu prea vreau, mai nou mă pasionează pianul deși orga mea electrică e mai mult de prosteală decât ceva serios. Oricum, poate încerc să o cânt la pian în weekendul ăsta... dacă am timp.

| FucktheSystem a răspuns (pentru RockinLife):

Dacă zici că e simplă și dacă reușesc să-mi acordez chitara cât să sune decent poate o încerc și pe asta weekend-ul ăsta, că în timpul săptămânii chiar nu mai am timp.

Răspuns utilizator avertizat
| FolkVld explică (pentru FucktheSystem):

Foarte tare eu fiind mai "slab" urmez latura sentimentala gen Chilian thinking si eu am avut momente cand am vrut sa ma las iar pianul si el e genial.

| FucktheSystem a răspuns (pentru RockinLife):

Foarte interesantă, văd cum stau cu timpul să o încerc.

| FucktheSystem a răspuns (pentru FolkVld):

Eu sunt genul de persoană „I do not give a f*ck". Nu prea o am cu sentimentele și nici nu intenționez asta, fac ce-mi place cum îmi place bazându-mă pe nebunia mea.
Și da, pianul e genial, personal aș prefera să-mi iau tobe dar nu știu unde le-aș mai băga și pe ălea în camera mea care e deja plină.

Răspuns utilizator avertizat
| FolkVld explică (pentru FucktheSystem):

Stiu putin si pe tobe dar nu, raman la chitara singura achizitie poate o sa fie un bass sau o alta electroacustica.

| Dumnezău a răspuns (pentru FucktheSystem):

Meh,fiecare are procente din aste mici sau chiar infime, undeva in centrii creierasului, si cred ca ai si tu.De la Skittles s-o trage... Daca zici ca ai pian, stii sa canti ceva epic, domnita? Nu zic de Fur Elise ca aia o invat si eu intr-o ora.

| FucktheSystem a răspuns (pentru FolkVld):

Eu nu știu nimic legat de tobe, dar niciodată nu-i prea târziu să învăț.
Iar pe mine altă chitară nu m-ar atrage...sau poeta ar merge una electrică.

| FolkVld explică (pentru FucktheSystem):

Sa nu iti cumperi cu tremolo sau daca iti iei cu remolo sa fie pe rulmenti nu pe cutite.dar iti zic, ca aia cu tremolo nu prea sta acordata plus ca daca ti se rupe ceva ai pus-o si sub 10 mil minim sa nu iti cumperi daca-ar fi.

| FucktheSystem a răspuns (pentru Dumnezău):

Cea mai epică chestie care am încercat-o la pian a fost o melodie de la Haggard care momentan nu-mi amintesc cum se numește dar n-a ieșit prea bine oricum, nu prea am talent când vine vorba de muzică deși îmi face plăcere să pierd timpul așa. Și Fur Elise e chiar ușoară, îți ia mai puțin de o oră.
Și poate am și eu procentul ăla infim dar stă ascuns bine al dracului!

| Dumnezău a răspuns (pentru FucktheSystem):

Daca poti sa canti de la Haggard cat de cat decent, vorba lu' Andi Moisescu: ma inclin! Desi mie imi par mai atractive growling-urile, ca nu-s grele. smug

| FucktheSystem a răspuns (pentru Dumnezău):

Nu știu cât de decent e dar suna asemănător, acum pentru cineva cu urecehe muzicală poate să sune catastrofal dar pentru mine suna bine.