| Danut4 a întrebat:

Ce melodii deale lui Michael Jackson va plac?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Sincer, majoritatea melodiilor...am trait, iubit si bucurat pe melodiile sale...Am fost la concertul din 1992 si am ramas stupefiata de oraganizarea concertului...am cantat, am plans si dansat alaturi de miile de romani, care au avut ocazia sa vada un concert grandios...asa cum nu va mai vedea...Pacat ca acest copil/om nu a fost inteles...in muzica sa el a spus ce nu putea spune celor de langa el...ci intregii lumi. Iubea viata, copiii si muzica...Toate i-au fost furate fara voia lui... S-a lasat in vraja muzicii si a uitat sa se maturizeze, sa-si traiasca viata normal... un pret prea mare...
Cam acestea ar fi melodiile care imi plac mai mult...
Thriller-dupa acest videoclip, Halloween-ul nu a mai fost niciodata la fel.
Black and White...melodie,versuri si videoclip controversate...
Remember the Time... a facut furori la vremea ei.
Will You Be There...coloana sonora de la "Free Willy".
Earth Song...filmat in Africa...acest videoclip a impresionat milioane de oameni din lumea intreaga.
Billie Jean... s-a vehiculat ca videoclipul are ca personaj principal pe MM
Bad...aceasta melodie i-a adus discul de platina.
Scream...in colaborare cu Janet Jackson, sora lui, a fost pe primul loc in topurile muzicale din intreaga lume.
You Are Not Alone... a impresionat pana la lacrimi mii de oameni din intreaga lume...la concerte oamenii se ridicau in picioare la aceasta melodie!
I Just Can't Stop Loving You...cantec care a avut un succes rasunator in intreaga lume, chiar daca MM l-a lansat pe cand trecea prin momente dificile.
Nu-l ponegriti, nu-l judecati! Nimeni nu poate sti ce-a fost in sufletul lui de copil, care si-a dorit sa fie perfect ca si muzica pe care a facut-o! E greu sa ajungi star, dar mai greu sa te mentii pe podiumul celor mai buni!

51 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac toate mel a merelui rege dar e foarte trist ca a plecat dintre noi si cum a spus si fetita lui "tata a plecat sa la cante si ingerilor cum nea cantat si noua" ADIO KING OF POPsadsadsadsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt super toate melodiile lui MJ toate au fost creeate cu pasiune de acelesi rege the king of pop. dar dupa parerea mea cele mai frumoase sunt:Who is it-gelozia exprimata pe dangerous,
remember the time-super clip
in the closet-faina prezenta a regelui si a lui naomi
earth song-ar trebui sa luam cu totii aminte la versurile alea
you rock my whorld-super dinamism
the whay you make me feel-no coment
i just can t stop loving you-dragostea exprimata in cantec
cry-pentru sufletele noastre
speechles-pentru sufletul indragostitilor
Toate aste trecand peste marile hituri gen bad, bille gean, thriller, you are not alone, leave me alone, jam etc. a fost si va ramane cel mai mare artist si show man al tuturor timpurilor pentru ca un michael jackson nu se naste la 100 de ani se naste o singura data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raluca
nu am o melodie preferata pentru ca mie toate melodiile imi plac de la MICHAEL JACKSON... apropo ma numesc Raluca si il iubesc pe MICHAEL JACKSON

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate toate sunt minunate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cel mai mult imi place smooth criminal imi mai pace thriller, billi jean, earth song, bad, ghost, you are not alone, remember the timp si black or white. cam astea sunt melodiile care imi plac cel mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu ma omor dupa nici una... el, in schimb, e mort dupa ele" Super tare faza laughing)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Thriller, black or white, earth song, remember the time, you are not alone, bad, billie jean, scream, they don' t care, in the closet ...etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate melodiile lui sunt placute, cred ca oameni ar trebui sa invete ceva din mesajele lui. S-A sacrificat ca noi sa fim mai buni, fiiti mai ingaduitori, VEI RAMANE IN INIMILE NOASTRE MEREU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate sunt faine dar cel mai mult imi place scream si blood on the dance floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sincere sa fiu imi place forte mult in the closet, earth song, stranger in mascaow, beat it, remember the time, mult mai multe si... toate sunt frumoase:X:X:X daca vrei sa vb k mine tongue geoo_scumpik

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

You are not alone, give in to me, dirty diana, beat it, billie jeans, they dont really care about us, earth song, smooth criminal, bad, remember the time si multe, multe altele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Smooth criminal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In the closet SI Black or withe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate melodiile lui michael jackson imi plac este idolul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut toate. Michael a fos clar un fenomen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mie imi plac meloidiile bad heal the world they don`t send care about us they you make me feel this is it songs si mai multe pentru ca am 11 ani si subnt fan de la 6 ani de cand mi-a povestit mami prima data de el

| mariaale a răspuns:

Tote sunt superbe :X

| andreea_4628 a răspuns:

Toate! Chiar toate! Pe bune.

| printzesa a răspuns:

Simcer toate::*
il ador:X
pacat ca a muritsad

| myrel a răspuns:

Nicuna

| ana_ruse a răspuns:

The way you make me feel, billie jean, dirty diana, heal the world, earth song ce sa mai zic aproape toate

| cristina36538 a răspuns:

Bn zis nicunebunu.,. sa vedeti ce o sa va mai bantuie...,, si mie in plac cateva melodi they don"t care abaut us..., bad will you be there., we are the world.,, heal the world.,, man in the mirror.etc.,