| Derkes a întrebat:

Ce părere aveți despre muzica techno?

5 răspunsuri:
| ShadowStar a răspuns:

Bună! Eu cred că e foarte bună pentru petreceri/festivale/ieșiri cu prietenii și chiar și pentru a o asculta solo, dar nu cred că devine foarte potrivită dacă o asculți prea mult timp, regulat, mai ales în căști și cu un volum ridicat, datorită bass-lui de pe fundal și lipsei de cuvinte.
Atâta vreme cât o asculți intercalat( cu alt tip de muzică), muzica techno e la fel de reușită cu alte genuri de muzică.
Numai bine!

| FreddieM a răspuns:

Foarte proasta. Prinde bine la cocalari si pierde vara. Cuvantul tehno nici nu are ce cauta in aceeasi propozitie cu,, MUZICA''. Pace

| TURB0X a răspuns:

love struck

| TURB0X a răspuns (pentru FreddieM):

Serios acum, dacă ție nu îți place genul respectiv asta nu înseamnă că e muzică pentru cocalari și pierde vară. Sunt alți precum eu care mai degustă genul din când în când. Mereu îmi prinde bine câte o melodie melodic techno care să îmi dea o senzație liniștitoare.
https://www.youtube.com/watch?v=PC05yVA_f6o

| carminastx a răspuns:

Muzica techno e intotdeauna binevenita printre oamenii care sunt dornici de miscare multa, dans. E cea mai buna muzica pentru festivaluri, rave-uri si petreceri underground. Unii spun ca este asociata cu drogurile. Din pacate pe la noi prin Romania nu prea se fac astfel de evenimente. Ca sa iti dau niste exemple bune de muzica techno de la noi si de pe afara: Len Faki, DJ Rush, Drumcode, Tale of us, Petre Inspirescu, Dasq, Rhadoo, Suciu, Monika Kruse, Awakenings, se baga si pe la Tomorrowland si Untold sau Sunwaves dar nu este pe mainstream sau pe radio. Muzica techno este mai dura, ciudata si mai greu de digerat de publicul larg si clar nu isi are locul pe la TV si pe Main.