| AlexaCh a întrebat:

Cine imi poate spune ce inseamna terta?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Termen muzical ( Intervalul dintre două sunete ale gamei, la distanţa de trei trepte).

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Terta inseamna a treia. De exemplu : a terta parte din intelegere ( a treia persoana implicata ).

Sau poate fi vorba de termenul muzical ( Intervalul dintre două sunete ale gamei, la distanţa de trei trepte )

| Puiutz a răspuns:

Aa si juninho95 chiar daca crezi ca ne fraieresti cu site-ul acela ca primesti voturi oricum nu se castiga nimiclaughing, o pierdere de timpwinking

| anad a răspuns:

Poate fi si:care vine în al treilea rând, al treilea; poziție de parare la jocul de scrimă; serie de trei cărți succesive în jocurile de cărți; terta persoana-alta persoana-a treia persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Terta e intervalul format din trei sunete muzicale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Terta este intervalul dintre 2 sunete muzicale ale gamei Do CARE SE GASASC LA DISTANTA DE 3 TREPRE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu