| anonim_4396 a întrebat:

Cum de nu a castigat Romania Eurovisionul? Sau macar Grecia?

Răspuns Câştigător
| P1x3lMD a răspuns:

In prezent pentru a cistiga Eurovisionul trebuie sa inaintezi o piesa absolut geniala, care sa primeasca puncte de la fiecare tara.Eurovisionul este bazat pe cumatrism (daca intelegi despre ce vorbesc), adica Cipru da 12 puncte Greciei iar grecii ciprului, Romania da Moldovei 12 pts iar Moldova Romaniei, Azerbaidjan Turciei si invers.Practic cea mai buna piesa este prima, restul 2, 3, 4, 5 au acumulat puncte datorita relatiilor de prietenia cu tarile vecine. Funda te rog frumos.big grin

4 răspunsuri:
| RedAppLe a răspuns:

Simplu.Nu a castigat pentru ca melodia, spre deosebire de multe alte tari ca Albania, Spania, Suedia, Islanda, Moldova a fost cam de c***t.Mai ales cum a fost cantata I don't want to see foarte jos spre deosebire de videoclipul de pe you tube.Ce sa mai zic...e bine ca am luat macar locul 12.Eu ma asteptam sa fim clasati printre ultimii...

| alexxa a răspuns:

In principiu pentru ca nu toata Europa asculta manele(asta au fost piesele alea, in special piesa Romaniei) si apoi pentru ca s-a votat politic.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Pentru ca Mandinga este cel mai infect rahat iar Elena cea mai imputita tiganca ( si cea mai proasta voce si melodie )

NOname
| NOname a răspuns:

Tu ai chef de trolling?