Întrebare recomandată | Antonio2568gh a întrebat:

Cum pot învăța gamele majore și celelalte la chitară fără profesor?

4 răspunsuri:
| DenisaRaluca3005 a răspuns:

Caută pe YouTube sau caută aplicatii

| PuyaTimonel a răspuns:

Da, sigur ca poti! Spre exemplu eu cant la pian, si am invatat sa cant singur la acordeon! Si de pe o foaie cu acorduri de la chitara, am invatat si eu acordurile. Sunt chiar simple! Dar trebuie munca, si ti se vor face "bataturi" in varful degetelor care te vor durea un pic. Dar merita pentru rezultatele pe care le vei vedea! Fara munca si perseverenta nu se poate face nimic!

Sper ca te-am ajutat!?
Si mai pune intrebari pe TPU deoarece va fi cineva disponibil sa te indrume!

| Starla14 a răspuns:

Cant la chitara de cativa ani. Gamele majore sunt o succesiune de 8 note, nu necesita profesor pentru a fi invatate asemenea tutoror tehnicilor de chitara.
Cauta pe net de exemplu "C major guitar scale" si invata toate cele 7 pozitii

| cynosurlesthesia a răspuns:

Https://www.tabulaturi.ro/lectie.php?id=22 link-ul asta e super pentru incepatori in teoria muzicala, jnafara de asta mai uite-te la tutoriale fiindca si eu am invatat sa cant la pian singura