| laSoledad a întrebat:

Cum se numeste melodia asta? https://www.youtube.com/watch?v=NRaGvcFkU7w&feature=yout u.be&t=3254

Sunt romani cei care canta.

11 răspunsuri:
| laSoledad explică:

Toata lumea stie de Shazam. Mai mult, Shazam gaseste melodia inregistrata in studio, nu versiunea live. Plus ca live-ul se aude foarte slab. De asta am si intrebat pe TPU, daca cineva are habar.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Daca ma ajuti cu ce intelegi din melodie, poate punem cap la cap versurile si o gasim.
Uite doua cioturi de care sunt sigur: "right to my soul", "somebody stole your heart and"

| laSoledad explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Uite un om care-si da silinta. laughing Incerc acum sa-l mai decodific a enspea oara. Sa vad ce iese din 0.5 speed.

| laSoledad explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Dar dupa fata nu-l recunosti cumva? Apare dupa melodie si putin mai incolo. Eu nu-l recunosc.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru laSoledad):

O viteza mai mica nu ajuta. Sunt sunetele de pe fundal care fac sa nu fie auzita vocea tipului. Am incercat si eu.
Pe el nu-l recunosc, dar chiar si daca l-as cunoaste, tot n-ar fi de vreun folos ca nu cred ca melodia sa fie a lui.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru laSoledad):

Mai incerc maine sa-l inteleg.
Pana la noi vesti, somnul e un sfesnic bun.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru laSoledad):

Pardon, sfetnic.

| laSoledad explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Multumesc oricum!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci am cautat o perioada de timp relativ... mare si am ajuns la concluzia ca nu e o melodie comerciala, ci probabil inventata de trupa aia care canta acolo. Apoi am incercat sa gasesc trupa, poate apare in repertoriul lor, insa nu am gasit trupa. Posibil sa ma insel, dar de obicei nu imi scapa nici o melodie big grin

| laSoledad explică (pentru DoarBogdan):

Da, sunt o trupa mai necunoscuta.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Am mai completat putin la primul ciot (inca tot nu-i suficient, ca n-o gasesc) : "people fought under right to my soul".