| Lupulalbastru a întrebat:

Daca vreau sa fac un cover a unei piese si sa o urc pe youtube am nevoie de permisiunea respectivei trupe sau a casei lor de discuri?

1 răspuns:
| ItzKimuraTPU a răspuns:

Nu ai nevoie de permisiunile respectivei trupe dar ai grija sa nu faci copyright ca atunci fa fi Rau rau sau sa mentionezi cum se numeste trupa toate conturile ei de orice, site-urile ei melodiile ei un pic de reclama pentru ei si n-o sa se mai supere nimeni in cazul in care e copyright.