Întrebare recomandată | yunks a întrebat:

Ma gandeam sa imi cumpar o chitara acustica/electro-acustica doar ca nu stiu ce marca sa imi iau, ma gandeam la aceasta ( http://www.guitarshop.ro/......p2267.html ) dar nu stiu cat de buna e, nu ma pricep.Astept parereri, iar cel mai bun raspuns primeste funda :)

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

"Ma gandeam sa imi cumpar o chitara acustica/electro-acustica" - stii macar care-s diferentele intre ele?
"doar ca nu stiu ce marca sa imi iau,"- tu iei o chitara dupa marca?
Trecand la chitara, nu inteleg de ce ai vrea o electroacustica, realizezi ca din pretul ala de 550 de lei, chitara in sine face doar vreo 350, doza facand 200, in majoritatea cazurilor? Degeaba zic ei "select spurce", sau "select mahogany", cand de fapt mahonul ala e un nato asiatic 100%.O chitara adevarata, putin mai scumpa ce-i drept e asta: http://mcmusic.ro/......0-bbs.html

3 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Dar pentru ce vrei electro-acustica?

| CSIISC a răspuns:

Eu am aria si sunt foarte multumit

| ANDISIM a răspuns:

Salut! eu cant de doi ani la chitara, si ti-as sugera sa iti iei o chitara yamaha sau harley benton.