| cryingfortheangels a întrebat:

Vreau si eu sa-mi cumpar o chitara acustica si m-am decis asupra a 2 modele, insa de aici in colo e mai greu. Vreau sa stiu si eu ce parere aveti. :D (Va rog fara raspunsuri de genul ia-ti o Reghin, sau alta marca de chitara decat cele 2)

Epiphone DR-100 : http://www.esound.ro/Chitara-acustica-Epiphone-DR-100,p- 7572.html

Fender CD-60 : http://www.esound.ro/Fender---Chitara-acustica-CD-60,p-4 401.html

Multumesc anticipat :)

3 răspunsuri:
| MimiPopescu a răspuns:

Eu recomandam un Ibanez. Dar daca din cele de sus vrei sa alegem: recomand Fender. ( P.S. Si eu am Hora si e destul de buna pentru incepatori)

| amc a răspuns:

Eu zic sa-ti iei una fenderhappy este o firma buna.Am si eu chiatara acustica de la fender si sunt multumitahappy

| FolkVld a răspuns:

Nu iti lua reghin e un cazan de chitara am avut eu si inca o am e un gunoi exact cum mi-ai zis si tu depunde la ce bani mergi pe fender.si nu prea iti recomand de pe esound ca lor nu prea le pasa de in ce stadiu e marfa vor doar sa scape de ea. daca vrei lasa un mesaj privat si iti explicbatting eyelashes