| Kenjoo a întrebat:

Recent, când bag orice fel de căști în urechi (in-ear, on-ear & over-ear), aud mai mult cu partea stângă bass-ul și tobele melodiei. Balanța audio e la mijloc, iar căștile sunt curate (fără ceară). Urechile mele, de asemenea, sunt curate. Le-am dat și câtorva persoane să primesc niște răspunsuri de la ei. Ei aud centrat sunetul. Am fost și la ORL și mi s-a scos o mică scoarță de ceară din urechea dreaptă (cea cu care nu aud bine tobele). Aud puțin mai diferit, dar tot aproape la fel aud... De la ce poate fi problema asta? Vă rog să mă ajutați!

2 răspunsuri:
| Robertandrei4858 a răspuns:

Cel mai probabil timpanul este mult mai receptiv la urechea stanga decat la urechea dreapta. Eu am o usoara dar foarte usoara auditiva la urechea stanga.

| Kenjoo explică (pentru Robertandrei4858):

De cât timp ai problema asta? Oare avem hipoacuzie senzorială?