| Stefaan a întrebat:

Salut, doresc sa stiu ce s-a intamplat cu bitza de ce numai scoate album sau melodii sau de ce nu apare in interviuri... daca stie cineva de interviuri poate sa imi trimita raspuns aici cu link dar sa fie 2010-2011...

13 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Raspuns simplu : Si-a dat seama cat de infect si oribil canta si a terminat-o cu muzica.

| Stefaan explică:

laughing rade ciob de oala sparta...da tu ce asculti?

| FucktheSystem a răspuns:

Mă bucur că ai întrebat.
Ascult de la rock clasic, balade pana la horror punk, heavy metal etc.
Acum probabil o să zici că astea sunt urlete, în general căcaturi satanice. Nu te contrazic omul limitat mental intelege prin rock urlete, omul limitat mintal are nevoie de manele care sa ii vorbeasca de gagici, bani, masini dusmani etc.
Uite o melodie care ar trebui sa o asculti pana mori:
http://www.youtube.com/watch?v=fregObNcHC8

| Stefaan explică:

Ma omule rockul e aproape acelasi lucru cu hip hopul numai ca la rock iti omori timpanu mai rapid si eu nu ascult manele nu cred ca ai auzit in viata ta de bitza sau parazitii de vorbesti asa despre bitza...ai ascultat vreo melodie de a lui? de ce te crezi asa mare om? stiu ce fel e rockul dar nu imi place ca ma zgarie pe creier si nu imi place sa urle cineva la mine deci de aceea prefeer melodiile astea.nu te grabi sa iti dai cu parerea gresit eu am intrebat de bitza.cred ca nu ai auzit niciodata de melodia numele tau sau sinuciderea unui inger vorbesti fara sa gandesti...

| Stefaan explică:

Aprop ar trebui sa fii cam idiot sa confunzi manelele cu bitza...si ce daca zic de femei crezi ca rockerii nu zic am auzit destule melodii rock la colegi, prieteni e cam naspa daca tu crezi ca parazitii sau bitza canta manele

| FucktheSystem a răspuns:

Stefane greseala mea, dar acum cateva zile m-am intalnit cu un grup de manelisti care ascultau... Bitza.
O fi acelasi, o fi altu, nu stiu. Oricum daca e acelasi mi-am format o impresie despre ce canta si ce fani are, daca nu greseala mea.
Vorbind de rock, ai ascultat melodia care ti-am dat-o? Sau iti e frica ca te infectezi cu muzica buna? Daca ai fi ascultat n-ai mai fi zis "ca la rock iti omori timpanu mai rapid " sau "nu imi place sa urle cineva la mine". Acum sincer n-am ascultat un asa zis Bitza pentru ca in primul rand numele lui imi instiga scarba, urasc cand se foloseste "tz" in loc de ț, mi-am exprimat ideea pe baza faptului ca este ascultat de manelisti si asta spune multe. Acum ca mi-ai zis si niste melodii d-ale lui am avut curiozitatea sa ascult, ce pot sa zic n-au nimic special, versurile sunt ok in schimb partea melodica lasa mult mult de dorit.
Asa mai pe scurt, ori daca canta manele ori daca (,) canta ce canta mie tot aia imi e.
Alta observatie fata de fani lui, adica mai ales fata de tine, cand nu mai ai ce sa zici incepi sa jignesti? Nu stiu daca ai observat dar eu n-am folosit nici o jignire, in schimb tu...Asa ca sa iti raspund cum iti place tie "Idiot sa fi sa zici ca rock-ul e aproape acelasi lucru cu hip hop-ul"

| Stefaan explică:

Mai exista si un biza(ala probabil canta manele)...asa s-a ales numele nu stiu de ce poate in copilarie ii spuneau asa... oricum nu judeca pe toti la fel, cu alte cuvinte daca te trezesti cu unu care asculta manele si mai asculta si hip hop ca i se pare ca e tare nu trebuie sa spui ca toti hip hoperii sunt manelisti deci te rog frumos, vezi tu ai inceput primul cu jignirile, am si eu prosti in scoala care is rromi sau "baieti de cartier" si asculta parazitii sau bug mafia si asta chiar e o insulta sa vezi ca el doar da din cap ca asa crede ca e la moda, dar tine minte un lucru nu judeca dupa aparente. Apropo tu ai zis "Acum probabil o să zici că astea sunt urlete, în general căcaturi satanice." deci am crezut ca asculti hard rock de aia am spus ca iti omori timpanu, nu am nimic impotriva cu rockerii adevarati si criteriul cel mai important pentru care nu ascult rock sau hip hop din afara(cu exceptia a 2 melodii eminem) este ca mie imi place limba mea, si este o melodie rock care intr'adevar imi face placere sa o ascult si e linistitoare se numeste Three Days Grace - Never too late

| Stefaan explică:

Si apropo am ascultat melodia este frumoasa, dar parca nu suport sa imi cante cineva in engleza adica nu suna asa frumos ca in romana

| FucktheSystem a răspuns:

1.Exista formati rock romanesti care canta in romana : Cargo, Iris etc.
2.Manelist nu este o jignire.
3.N-am zis ca hip hop-erii sunt manelisti, eu doar am crezut ca Bitza e un manelist pentru ca era ascultat de manelisti.

| Stefaan explică:

1.nu sunt la fel de bune ca cele din afara si pentru ca cele din afara nu canta in romana nu ascult rock
2.este o jignire in cazul in care nu i'o adresezi unui manelist
3. daca eu spun la modu figurat "bagami'as pl in (oricine)" nu inseamna ca mama aceluia care i'am adresat jignirea e curva, problema e ca mai intai intrebi eventual un prieten cine e bita si ce canta...eu stiu rockeri carora le place cum canta bitza, deci prima data te informezi apoi dai cu parerea asta fac mereu

| 12UFFY a răspuns:

Buna,si eu ma intrebam acelasi lucru..Am cautat date biografice dar nimic actualizat.Parca toata lumea a uitat de el.

| 12UFFY a răspuns (pentru FucktheSystem):

Nu cred ca ai dreptate, si eu ascult hard rock, rock alternativ si lista poate continua, dar imi place bitza deoarece spune lucrurilor pe nume si poti desprinde sfaturi de viata daca esti atent si asculti cu placere.Asculta si tu cateva piese si poate iti vei schimba parerea.
Iti recomand albumul Fapte bune. Daca te hotarasti sa il asculti spune-mi dupa cum ti s-a parut.

| FucktheSystem a răspuns (pentru 12UFFY):

Pe mine nu mă atrage pur și simplu genul ăsta de muzică, mai bine citesc un blog cu mesaj decât să mi-l recite cineva cu un ritm pe fundal. Pur și simplu nu e stilul meu indiferent de ce mesaj transmite, multe alte genuri de muzică transmit mesaj și mă atrag, dar aici nu e cazul.