| olivert1310 a întrebat:

Este o melodie ale carei versuri sunt cam asa: "Cumparati, cumparati, si nu va mai certati, luati fiecare, in dar cate o floare"
Ideea este ca nu o gasesc pe nicaieri, de fapt nici nu stiu cum se numeste si cine o canta.
Daca stie cineva despre ce melodie vorbesc si ma poate ajuta, ofer funda si un mare multumesc!

3 răspunsuri:
| Dinu_Ionut_2000 a răspuns:

Hmm...cand o sa auzi melodia asta sa fi pregatit cu smartphone-ul pe Shazam, aplicatia sigur o sa-ti gaseasca melodia... daca nu atunci nu stiuwinking (eu asa fac de 1 an si nu am avut nicio problema in aflarea unei melodii).

| olivert1310 explică (pentru Dinu_Ionut_2000):

Din cate stiu eu Shazam foloseste aceeasi baza de date cu Track ID, o aplicatie similara pe care o foloseam pe un Sony Ericsson si nu detecteaza muzica romaneasca, poate mai nou aceasta baze de date cuprinde si melodii comerciale lansate recent si care au avut succes international. Oricum, melodia de care vorbesc nu am auzit-o recent nicaieri si este si o melodie mai veche care mai mult ca sigur nu este in nici o baza de date internationala. Multumesc oricum.

| Patrascan_Daniela_1979 a răspuns:

Este melodia lui Sorin Necunoscutu-Fata care vinde flori. O canta si Gabi Lunca dar putin adaptata.