| Enigmatic04 a întrebat:

Salut, vreau sa ma apuc de muzica dar majoritatea beat-urilor de pe net nu prea imi plac. Cine stie sa faca beat-uri de rap/trap si este dispus sa imi faca si mie cateva?

7 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Pai tu de ce muzica te apuci daca-ti face altcineva beat-urile?

| Enigmatic04 explică (pentru Ineys):

Pai tu crezi ca 21 Savage, Lil Tecca, Lil Wayne si astia, isi fac singur beat-urile? laughing) gen, daca vrei sa faci muzica nu trebuie neaparat sa iti faci singuri beaturile, de aia exista producatori care lucreaza cu artisti.

| Ineys a răspuns (pentru Enigmatic04):

Pai aia nu e muzica.

| Enigmatic04 explică (pentru Ineys):

Orice producer/beatmaker care face instrumentale pentru orice rapper sau trapper care canta pe acel instrumental e muzica. Indiferent ca e Micul Pompa sau Abi ala sau orice altcineva. D-asta exista muzica buna si muzica naspa. Si, daca tu ca artist nu iti faci instrumentalele si rogi un producator sa iti faca unu', nu inseamna ca nu faci muzica.

| Ineys a răspuns (pentru Enigmatic04):

Nuu, nu. Eu ma refeream la rapper. Ce face el nu e muzica. E poezie care e pusa pe muzica in 90% din cazuri. Un rapper face versuri, nu muzica.

| Enigmatic04 explică (pentru Ineys):

Rap ul / Hip hop ul este un gen muzical si daca faci versuri si dupa le canti pe un beat inseamna ca e muzica si asta se aplica si la Pop si Rock si R&B si mai multe in caz ca nu stiai asa ca nb

| Ineys a răspuns (pentru Enigmatic04):

Rapperi nu canta pe note muzicale. Ei nu stiu sa citeasca note etc etc. Ei spun poezii pe muzica. Altceva e sa canti, sa atingi anumite note, etc etc.