NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Şi, voi ce muzică mai serviţi?

166 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru anonim_4396):

Tare de tot Pink Floyd - ''comfortably numb'', aici ai gusturi bunewinking
Acu 2 ani o ascultam non-stop. De fapt tot albumul ''The Wall'' il mancam pe paine. Am vazut si filmul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Eu recent i-am descoperit, nu stiam ca este si film o sa ma uit. oricum, m-am uitat in playlistul tau si am dat peste tiarra-ielele pe care am descoperit-o ieri abia si o ascult nonstop big grin

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca si Magica - ''all waters have the colour of drowning''
Am sters-o din greseala din playlist happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu servesc? Am eu moacă de chelner?

| NOname explică (pentru anonim_4396):

Greu de spus, nu-ţi văd moaca.hee hee

| NOname explică (pentru anonim_4396):

Yes. Guess we're all a little afraid of what we love...

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Heliophilia - (n.) a desire to stay in the sun; love of sunlight

| NOname explică (pentru anonim_4396):

Ioi, mersi, acum aş şti să-mi pun şi eticheta. love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mayday Parade.
My Chemical Romance
Green Day
Metallica
Iron Maiden
A Day To Remember
Etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

What's Up - Taxi

| Demonull a răspuns:

Belle musique.
Evident.

| horansgang a răspuns:

The Fray, Coldplay, Snow Patrol etc.

dar depinde ce-ţi prieşte ţie.

| iCappy a răspuns:

Eo nu servesc, eu sunt servithappy

| NOname explică (pentru iCappy):

Servit sau servit-servit? Ce gust ai?hee hee

| IAmTheLegendary a răspuns:

Nu mai putem da link-urile ca sa vada toti ce ascultam..Deocamndata nu mia putem asculta nimic decat in playlistul pe care l-am avut dar inca il mai am cu melodii.

| NOname explică (pentru IAmTheLegendary):

Ba, poţi posta link-uri şi pe site (depinde de link-uri), le poţi adăuga şi în playlist, dacă dai click pe "Playlist-ul meu", în stânga. Curaj! : )

Doar nu mai avem bara de sus.

| IAmTheLegendary a răspuns (pentru NOname):

Mda..Era cea mai usoara cale sad

| Salahadin73 a răspuns:

In ultima vreme ascult blues.

| pufuletziii a răspuns:

Rock, rapp...

| Swan39 a răspuns:

Muzică bună (pentru mine) în care găsesc înţelegere (cred că faptul de a nu fi înţeles de nimeni sau nimic e printre cele mai apăsătoare şi frustrante sentimente - e ceva ce te face să te simţi singur, dar nu singur în sensul de a nu avea compania unei persoane, ci singur în sensul că te simţi nepuntincios oarecum, neimportant, ca şi cum nu ai avea niciun loc pe această lume - ca o piesă care nu se potriveşte în niciun puzzle... ) De asta iubesc eu muzica, pentru ca în ea găsesc această înţelegere (dar îmi oferă şi multe alte sentimente/emoţii/percepţii valoroase, evident). Mă rog, văd că am şi deviat de la subiect. Am să tac acumhee hee Oricum, viaţă lungă muzicii bune! happy

| NOname explică (pentru Swan39):

Aşa e, dragă Swan, înţelegerea poate fi vitală şi dacă poate nu mereu ne regăsim în oameni, o muzică prin care să ne simţim înţeleşi tot găsim, odată şi odată.
Eu cu a mea parcă ne simţim reciproc, parcă mă anticipează. Uneori îmi dă fiori avalanşa coincidenţelor şi, dacă nu aş fi eu, aş începe poate să cred în zei şi îngeri.

| Swan39 a răspuns (pentru NOname):

Da, o astfel de muzică mereu găsim, şi e întotdeauna acolo când avem nevoie de ea.
Şi eu simt la fel faţă de muzica în care mă scufund eu. Suntem pe aceeaşi lungime de undă şi e ca o potrivire armonioasă; muzica chiar poate fi un prieten bun, adevărat.
Mă duc să mai înot în apele ei misterioase şi magic de înfiorătoare acumhee hee

| NOname explică (pentru Swan39):

Hai că m-ai făcut curioasă, vin să fac o baie în a ta.

| Swan39 a răspuns (pentru NOname):

laughing Bine. Deşi apele mele să ştii că o cam dau în extreme uneorihee hee

| NOname explică (pentru Swan39):

...şi ale mele, Swan, şi ale mele. Fără extreme ar fi prea lipsit de provocare.hee hee

| Swan39 a răspuns (pentru NOname):

Aşa e happy

| CartoonN a răspuns:

Vitaa - Pour Que Tu Restes
https://www.youtube.com/watch?v=gcHyAt9VZBg
Ce zici?

| AlexandraPrincess a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk
Whats'up-Taxi
Andrafeat Vunk-Numai la doi
Nicole Cherry-Phenomeno
Amna feat Whats'ip-Arme
Shakira - Can't Remember to Forget You ft. Rihanna
Ke$ha si Pittbul-Timber

| NOname explică (pentru EarsOfAFox):

Îmi plac purceluşii. love struck

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Woow,la ora asta nu ai somn?
Se vede ca esti dependenta de TPU!
Chiar asa de mult afecteaza viata TPU? laughing
Noapte Buna!

| NOname explică (pentru anonim_4396):

Văd că nici tu nu eşti mai prejos. : ))

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Scuze!
Eu nu am mai intrat aici de mult timp...
Oricum aici nu prea am ce sa zic.
La ora asta trebuia sa dorm de mult, maine ma duc la scoala laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Hai un calduros: "Noapte Buna"!

| NOname explică (pentru anonim_4396):

Răcoros, că tocmai am făcut o baie fierbinte.
Spor la şcoală!

| Apache a răspuns (pentru NOname):

Intrebare...cand au scos bara de melodii?
Chiar imi placea...

| NOname explică (pentru Apache):

Bara muzicală s-a scos cam prin 11 martie. :(

http://www.tpu.ro/blog/?p=4606

http://www.tpu.ro/......ultate-in/

Sper totuşi să o putem recupera... cândva.

| NOname explică (pentru Apache):

Tocmai am fost anunţată că bara s-a scos definitiv, nu va mai fi adaugată (aerisirea, bat-o vina). sad

| Apache a răspuns (pentru NOname):

Site-ul asta oricum are un design de toata jena...nu au mai facut o actualizare adevarata de 2-3 ani.

E prea mult la cati vizitatori au zilnic.

| ZaraZaraPerlin a răspuns:

Tot felul de melodii. Cel mai des POP, DANCE, aceste genuri sunt cele mai frumoase!

| Byucc a răspuns:

Metal, gen.winking

| AlbNegru09 a răspuns:

Indila-Derniere love

| BACKaLx a răspuns:

House,tu?

| Ezzio a răspuns:

Rap cât încape.
O mică afirmație :
90% dintre răspunsuri sunt pentru eticheta de userul anului. Dacă punea unul ca mine această întrebare, maxim 6 răspunsuri.

| NOname explică (pentru Ezzio):

Ei, nu te subestima aşa. big grin

| MilkyWAY3027 a răspuns:

Tocmai acum 10 minute am citit un articol pe site-ul Adevarul despre limba romană. Scria despre verbul ''a servi'' că este folosit aiurea de români iar acum citesc aici: ''voi ce muzică mai serviţi? '' happy Nici eu nu servesc muzică, ascult muzică dar mai mult de la radio pe net (radio live 247 si radio plai).

| NOname explică (pentru MilkyWAY3027):

Probabil era un articol pentru români lipsiţi de plasticitate, creativitate şi imaginaţie. Jocurile de cuvinte nu sunt pentru toţi. : )