| aalhggcsdsvs a întrebat:

Spuneti-mi va rog unde pot gasi niste partituri de pian nu conteaza... mai simplute iau cursuri si vreau sa inv mai mult sau eventual niste partituri cu melodii de craciun. multumesc

2 răspunsuri:
| SaBriinaa a răspuns:

Salut, Andra! Eu sunt violonista si cant la pian secundar.Scrie pe internet partituri, iti va aparea multe cantece dupa care langa va scrie cam asa ceva:vreau pe note, partituri.Sau scrii pe Google partituri de pian.Iti dau eu cateva:Johann Sebastian Bach pentru Anna Magdalena Bach. Cauta cartea aici sunt partiturile.si sunt carti de 20 lei pline de partituri in plus, daca spui ca esti incepatoare spune-i profesorului/profesoarei de pian sa iti xeroxeze niste piese simple si tu ii dai foile de xerox