| Madutzza98 a întrebat:

sunt insarcinata am 38 de saptamani si 3 zile. Aseara in timp ce dormeam ma scapa sa urinez dar nu puteam sa ma trezesc sa merg la baie. La un moment dat m-am trezit si am mers la baie. Dar am observat ca eram uda putin pe chilot si timp ce urinam nu puteam sa opresc urina. Urinam involuntar. Credeti ca baie putea fi lichid amniotic? Nu am stare de aseara. M-am uitat in vasul de toaleta si urina era galben deschisa ca si pana acum. Acum de dimineata inca ma simt asa umeda.

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca ai avea si acele contractii ale nasterii acela putea fi lichid amniotic, altfel slabe sanse.

| AdelinaC a răspuns:

Mergi la medic, e posibil sa fie lichid si mai bine nu risti

| HazelEyes77 a răspuns:

In trimestrul 3 scaparile involuntare de urina nu sunt ceva neobisnuit. Bebe care creste spectaculos in greutate apasa pe vezica urinara si pe alte organe din cavitatea abdominala asa ca incontinenta urinara apare la multe femei in special in ultimele saptamani de sarcina. Lichidul amniotic nu e galbui ca urina ci mai degraba transparent si cu un miros specific. Deci nu cred ca ti s-a rupt apa. La unele femei acest lucru apare dupa ce apar contractiile rare la inceput si slabe ca intensitate, iar la un procent mai mic scurgerea lichidului amniotic se produce din senin. Si contractiile putin dureroase apar dupa ceva timp. Daca ai dubii consulta medicul obstretician. Iti doresc o nastere usoara si un bebe frumos si sanatos!