| Nev3r a întrebat:

As avea o intrebare. Am o fetita de 2 ani.
Poate sa consume actimel?

7 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

La 2 ani poate sa consume orice in afara de alcool

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De putut poate dacă îi dai.
Este un produs cu un adaus de vitamine.
Astfel este un produs alimentar procesat în fabrică în mod artificial.
Nu recomand așa ceva, nici la oameni mari nici la copii.
Un iaurt simplu de vacă, fără adausuri. De oaie sau de capră și mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Daca e s-o luam asa. tot ce se comercializeaza pe piata e artificial

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate, dar cu masura.

| Robeeert1 a răspuns:

Nu se recomandă Actimel mai mult de unul pe săptămână. Așa i-a spus unui doctor mamei mele care a pus o întrebare asemănătoare legată la iaurturile cu fructe din comerț. Conțin un adaos uriaș de zahăr și fac mult mai mult rău decât bine in special la copii. Cred că deja se cunosc bolile asociate cu zaharul: diabet zaharat, probleme cardiovasculare, obezitate și începând cu astea 3 vin și toate celelalte mult mai grave și așa îi scazi speranța de viață copilului. Copiii trebuie feriți de zahăr mai ceva ca de tutun și alcool pentru că este la fel de periculos. La vârsta copilului dumneavoastră ar trebui să mănânce fructe și legume gătite in casă. Citiți etichetele și nu le dați mult zahăr copiilor. 1 Actimel, poate 2 dar maxim 2 pe săptămână este de ajuns. Copiilor nu le trebuie făcute toate poftele, spre sănătatea lor.

| HenryPericol a răspuns:

Alte opțiuni mai naturale nu ai?
Nu ar fi tocmai ok, dar dacă nu ai altceva eh merge.

| BravoJohn69 a răspuns:

Dă-i acid de baterie