| myriam2015 a întrebat:

Este bine sa folosim seminte Chia in alimentatia copiilor?

5 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Incearca ceva mai "romanesc". Nu inteleg de ce atatea griji pentru alimentatia copilului, recent am vazut ca o mamica foloeste sare de "hymalaia" in loc de sare normala. What?

| IoanaPsy a răspuns:

Semintele de chia sunt comestibile si nutritive, la fel ca alte seminte (in, dovleac, floarea soarelui, susan etc). Raspunsul este da.

| jewnina a răspuns:

Citez pagina oficiala a semintelor Chia din Peru: "Unele dintre beneficiile pentru sanatate ale semintelor Chia pentru copii includ o buna cantitate de proteine, aprovizionare cu energie, buna sursa de acizi grasi omega 3 nesaturați, o buna sursa de antioxidanti si ofera bogate in fibre dietetice."
http://semillaschiaperu.com/......-su-salud/

| jewnina a răspuns (pentru jewnina):

Si sunt bogate in fibre dietetice *

| XrysTu a răspuns:

Da