| Stefanya92 a întrebat:

Hey! :D Vreau sa ii iau surorii mele un premergator! Stiu ca mama vroia sa ia asa ceva dar nu a putut si ma gandeam sa ii fac eu o surpriza surorii mele mai mici care isi serbeaza ziua de nastere in zilele urmatoare!

Eu am pus ochii pe acestea doua:
https://www.ilbambino.ro/premergator-bw-11-butterfly-eb- blue-lorelli/

https://www.ilbambino.ro/premergator-si-balansoar-muzica l-alcamo-baby-mix/

Voi ati mai cumparat pana acum asa ceva? Aveti alte recomandari?

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Nu fa prostia sa iei asa tampenie! Se poate deforma destul de urat, plus ca premergatorul in loc sa ajute, mai mult prelungeste perioada de la stat in fund la mers. E ca si cum ai zice ca mergand cu bicicleta cu rotite ajutatoare inveti sa mergi.
P.S. Sunt parinte, ne batea gandul sa ii luam si noi o asa ineptie, am mai citit, am mai discutat cu unul cu altul, si pana la urma nu i-am mai luat. A invatat sa mearga frumos, de mana, cum e normal sa invete un copil. Nu i-am luat nici hamuri de-alea idioate, ca nu e caine. Daca vrei sa iei ceva oarecum util, ia un scaun de-ala cu picioare telescopice sau unul pentru masina.