Întrebare recomandată | AvatarBubu a întrebat:

Care este regiunea insulara unde parintii cred ca mama si tatal unui copil nu trebuie sa se joace cu micutul.Adultii au mare grija de puii lor,insa cind vine vorba despre joaca, ei ii lasa in preajma altor copii si nu se implica? DAU FUNDA SIGUR!

2 răspunsuri:
| GabyfrG a răspuns:

Depinde, daca copilul mai mare e racit sau bolnav, nu are voie sa se joace cu micutul. Acum depinde si de varsta. Parintii vor sta sa se uite la puiul lor. Ii vor lasa in preajma altor copii. Dar se vor implica sigur.

| SuciuFlo a răspuns:

Finlanda, pe bune, copii invata de la gradinita se descurce si in mare parte isi petrec timpul cu alti copii cat timp parintii lor sunt la munca