| Lola200228 a întrebat:

Ajuta Maslul dacă esti bolnav? Ma refer la bolnav fizic cât și psihic.
Dacă ati fost bolnavi și ati mers la Maslu, v-ati vindecat?
Dau funda

8 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Eu nu am mers la asa ceva, pentru ca nu am avut nevoie. Posibil sa te vindece pe toate planurile. Merita incercat daca doresti.

| slayer09 a răspuns:

Atata vreme cat crezi, te vindeca. Dar sa crezi din inima si nu din orgoliu sau ambitie.

| chuckmanson a răspuns:

Dacă așa ceva ar merge atunci toți acei faith healers ar lucra în spitale dar pană acum toate chestiie de genul ăsta s-au dovedit a fi doar un efect placebo.

| minrest a răspuns:

Pe cei ce i-am vazut luand Maslul, nu ii mai doare nimic, asta pot sa spun. Nu s-au vindecat insa.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Iată ce zice Biblia:" Este vreunul printre voi in suferință? Sa se roage! Este vreunul cu inima buna? Sa cante cântări de lauda!
Este vreunul printre voi bolnav? Sa cheme pe prezbiterii Bisericii; si sa se roage pentru el, după ce-l vor unge cu untdelemn in Numele Domnului.
Rugaciunea făcută cu credință va mântui pe cel bolnav, si Domnul il va însănătoși; si daca a făcut păcate, ii vor fi iertate."Iacov 5/13-15.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ar putea niste cuvinte recitete de un popa sa te vindece de boli fizice? Serios acum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca ajuta. Cum îți explici ca la Masluri cu dezlegări de blesteme sunt oameni care se dau de pământ, striga și fac in tot halul?

| denisamaria2002 a răspuns:

Nu.Nu m-a ajutat cu nimic.