| MosquitoFrau a întrebat:

As vrea s a stiu daca e cineva aici care a facut dedicarea. Nu o a s a ma chinui s a explic ce este, cine stie despre ce e vorba sper sa i mi raspunda. As vrea s a i mi spuna cineva experientele sale.

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Daca te referi la dedicarea biblica, se refera la faptul ca intr-o rugaciune ii spui lui Dumnezeu ca vrei sa faci voia sa.

| sempreinvolo30 a răspuns:

Sant lucruri prea personale ca sa fie afisate aici, eventual am putea vorbii in privat

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Eu m-am dedicat culturilor agricole.

| Maxim96 a răspuns:

Te dedici sa slujesti lui Dumnezeu

| MosquitoFrau explică (pentru sempreinvolo30):

Ma refer la dedicare, ritualul de initiere, satanism. Nici decum religia crestina.