| andri22 a întrebat:

Buna,ce fac preotii in pelerinaj cand pleaca intr-o tara straina?

Răspuns Câştigător
| RaduMD a răspuns:

Pelerinajele sunt fapte de credinta prin care preotii si credinciosii, in mod individual sau in grupuri, merg in locuri in care Dumnezeu sau sfintii Sai s-au aratat in mod deosebit oamenilor, prin ei insisi sau prin minuni. Atat pe drum, cat si odata ajunsi acolo, ei se roaga, fac devotiuni, practica exercitii spirituale. O buna pregatire a unui pelerinaj este esentiala spre a trage un mai mare folos. In sfarsit, in cazul pelerinajelor in grup (in general conduse de un preot) crestinii socializeaza, fiind ocazii de a se cunoaste mai bine unii cu altii.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pelerineaza bineinteles.iau mai multe pelerine cu ei si le dau celor dezbracati, si dezbracate.catalin dezbracatu avea si el una.dar a dat-o unui aurolac infrigurat, ca un bun crestin ce este.si i-a zis; na.dar din dar se face raiul.andri? am glumit ma.pelerinajul este un drum facut de un credincios,spre locuri sfinte,pentru a se ruga, imbunatati sufleteste, a-si intari credinta. facand pe drum fapte bune, milostenii, dand sfaturi celor in nevoie si intarind credinta altora.

| rugbystuBis a răspuns:

Se duc la prostituate, bineinteles cu banii primitii de la fraierii care ii sponzorizeaza

| puscahoreangaion a răspuns:

Du-te si urmareste-i sa vezi ce fac?
poate sunt rasputini? restul descopera si singur

| Enki a răspuns:

Nu stiu, sincer nu sunt prea interesata de pelerini si chestii din astea

| Meow7654678 a răspuns:

Nimic,prostesc lumea.