| MakePeaceNotWar a întrebat:

Care credeti ca sunt cauzele pierderii credintei?

Răspuns Câştigător
| Sekaki a răspuns:

Neincrederea in B.O.R.

64 răspunsuri:
| AndraRox a răspuns:

Dar na, pe plan financiar cum a spus si ramon2437... adevarul este ca s-a ajuns foarte departe intrucat acesti "preoti" nu cauta decat bani si uita de toata credinta... Dar cine spune ca toti si-au pierdut-o? Un credincios adevarat nu isi pierde niciodata credinta si este un credincios adevarat indiferent de incercarile ateilor de a ne convinge ca "religia este o prostie" (am auzit de curand expresia asta). Sunt multe influente negative iar oamenii nu stiu sa aleaga drumul bun pe care sa mearga.

| Krokodil a răspuns:

Ratiunea si logica.

| BlitzkriegJack a răspuns:

Absolvirea scolii generale...

| Mădă0611 a răspuns (pentru BlitzkriegJack):

laughing buna asta. Bine ca lumea se trezeste tot mai devreme.

| Ana0Maria a răspuns:

Eu cred ca stiinta care se bate cap in cap cu religia.

| FreakyForester a răspuns:

Adevărul, ştiinţa.

| StanMarsh a răspuns:

Gandirea rationala...si faptul ca unii preoti sau ce or fi...angajatii astia de la biserica nici ei nu mai cred in ce fac happy