| Otilya a întrebat:

De ce credeti ca oamenii zic ca era mai bine in timpul lui Ceausescu? Care sunt cauzele? Voi ce credeti cand era mai bine?

Răspuns Câştigător
| cherrybomb a răspuns:

Din punct de vedere economic era mai bine, toata lumea avea un loc de munca, o casa, toti eram egali, puteai sa iti permiti orice, dar nu aveai libertate, asta era dezavantajul, nu stiai in cine sa ai incredere, daca spuneai ceva ce nu trebuia imediat te duceau si te spuneau la "militie" crezi ca ma existau fufele astea care sunt acum, asa zisele pitipoance sau baietasii de bani gata?

| Otilya explică (pentru cherrybomb):

Stiu asta, dar eu vreau cauze ca: prostia omeneasca, reaua-credinta, demonul nostalgiei.

| cherrybomb a răspuns (pentru Otilya):

Atunci ce fel de cazuze vrei, ai intrebat " De ce credeti ca oamenii zic ca era mai bine in timpul lui Ceausescu? Care sunt cauzele? Voi ce credeti cand era mai bine?" si eu ti-am raspuns din pct meu de vederewinking

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Era mai bine, dar nu aveai libertatea din ziua de azi pe vremea lu Ceausescu! Atunci aveai bani si nu prea aveai ce sa cumepri, acum nu prea ai bani si ai avea ce sa cumperihappy

| QriLee a răspuns:

Era mai bine atuncihappy

| blabla5532 a răspuns:

La batranete ai sa spui " ee, pe vremea lu' basescu nu era asa, lumea se distra altfel "