| LoveToHate a întrebat:

Care religie e cea adevarata?

38 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cea care te transforma dintr-un pacatos intr-un om duhovnicesc, dintr-un om rau si egiost intr-un om plin de bunatate si dragoste. Dintr-un betiv intr-un familist care isi iubeste copiii si sotia. Dintr-un dependent de alcool, tutun, drog, pornografie intr-un om liber. Numai Dumnezeu poate sa faca aceasta transformare!

| LoveToHate explică (pentru EmaS):

Nu Dumnezeu poate sa faca aceasta transformare, ci vointa.

| OOOLEOOO a răspuns:

Cea care nu exista.

| EmaS a răspuns:

Cunosc oameni care au incercat tot felul de sedinte de terapie, au incercat tot felul de metode si nu au reusit sa scape de anumite dependente. Si cand au venit la Hristos ei au fost eliberati, transformati si au primit un sens, o directie. Sunt oameni din toate categoriile sociale care au fost innoiti prin Cuvantul lui Dumnezeu.

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru EmaS):

Ce tot ai tu cu pornografia ema?

daca fata aia sa dezbracat sa faca sex a facut ca asa a vrut e viata ei, daca eu ma uit la ea nu vad ce e rau e ceva natural,normal,mai ales ca nveti sa faci sex,sasi satisfaci femeia, lisirea orgasmului duce la depresie, multe femeii habar nu au cei aia cred ca si tu e fb pentru sanatate, multe femeii practic nu simt nimic cand fac sex asta e pacat, pornografia ajuta acum daca o folosesti exagerat e problema ta, masturbarea e fb pentru ambele sexe

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Este un pacat.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Pornografia,te distruge psihic! Citeste si documenteaza-te; Virgiliu Gheorghe -"Pornografia -Maladia secolului 21 "!

| tavadaresti a răspuns:

Cea care isi are intemeiata temelia pe cuvantul lui Dumnezeu, doar atat.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru EmaS):

Nu religia ia scapat de dependente ci vointa.Doar pentru ca o crezut si so asteptat sa scape nu inseamna ca religia a facut-o, e doar o demonstratie asupra efectului Placebo

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Orice lucru te distruge cand intreci limita

| florianos777 a răspuns:

Cea in care credem cu adevarat eu unul sunt crestin ortodox si cred ca asta este religia cea adevarata, cel catolic crede ca a lui si tot asa, realitatea ca Bunul Dumnezeu este unul singur pentru toti, dar este si Maicuta Domnului si Sfintii mijlocitori, de fapt Sfanta Treime este cea mai puternica Tata Fiu si Duh Sfant

| DyNo a răspuns:

Nicio religie nu este cea adevarata.

| 4b a răspuns:

Cea cu temelia pe Stancawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum niciuna si totusi am o religie...

| Duucu a răspuns (pentru EmaS):

Atunci Dumnezeu de ce nu ma ajuta? straight face

| EmaS a răspuns (pentru Duucu):

Pentru ca nu i-ai cerut ajutorul.

| Duucu a răspuns (pentru EmaS):

Crede-ma ca i-am cerut, dar din pacate, tot am sa raman cum sunt.

| EmaS a răspuns (pentru Duucu):

Iti trimit adresa mea de email ca sa putem discuta mai mult.winking

| Mădă0611 a răspuns:

Cea in care te-ai nascut si ai crescut.

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru EmaS):

Ema pentru tine si faptul ca nu sunt pocait de al tau e un pacat si sunt botezat ortodocs

| dracu14 a răspuns:

Niciuna

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Religiile sunt invenţii ale finţele numite oameni.
Dar cele mai adevărate mi se par catolicismul ori hinduismul.
Pe curând!

| Papanasiversusgomboti a răspuns:

EmaS ai pomenit de un nume Isus, cine este? Eu spun ca este doar un nume scris intr-o carte. Doar atat, si nimic mai mult. De fapt, nu a fost, nu este si nu va fi. Totul se bazeaza pe o carte, daca facem un ex. de gindire si ne-am imagina ca aceasta carte nu exista ....hocus pocus, nu mai e nici acest Jesus ( sau cum lo chema ). Deci

| Serenade a răspuns:

Religia adevarata este cea care nu iti face promisiuni desarte. Viata nu promite decat moarte si se tine de cuvant spre deosebire de religie(realitate vs fictiune).

| EmaS a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Nu botezul te mantuieste.Fiecare va fi judecat dupa binele sau raul pe care l-a facut pe cand traia in trup!

| EmaS a răspuns (pentru Mădă0611):

Crestinii se fac nu se nasc!

| Mădă0611 a răspuns (pentru EmaS):

Oamenii se nasc atei, dar cum credinta e mostenire si se transmite din generatie in generatie, devin crestini, sau cel putini oameni religiosi, nu neaparat ca vor, aici e buba.
Poti sa fii sigura ca daca te nasteai in alta tara, China sa ziceam, acum nu credeai in dumnezeu. In orice tara te-ai fi nascut, ai fi luat religia de acolo si ai fi aparat-o la fel cum acum aperi crestinismul.

| Papanasiversusgomboti a răspuns:

Biblia, o carte de istorie a poporului evreu. Crestinii o socotesc carte sfanta, cartea lor de capatai... dar culmea, evreii nu se raporteaza la aceasta carte, nu il recunosc pe isus ( inca il asteapta ) si ei au o alta carte caruia ii spun " biblie ". Daca ei nu recunosc aceasta carte, voi de ce o faceti?

| Papanasiversusgomboti a răspuns (pentru Mădă0611):

Foarte bine punctat. Felicitari! ....asa este