| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt pasii pentru a avea o dezvlotare spirituala cat mai mare/inteligenta spirituala?

7 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

In principiu substante psihotropice. Nu garanteaza nimeni rezultatul dar macar eu nu iti iau bani inainte sa te aburesc, oamenii ca tine sunt ca si pusculitele umblatoare pentru fiecare guru care vrea sa ii duca la iluminare.

Ia sfatul asta si tine-l bine, daca cineva e dispus sa te mentoreze si o face pe bani, fugi in directia opusa.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Mergi și tu la un program de mentoring. Vei avea o atât de mare dezvoltare spirituală încât mentorul se va bucura că a mai găsit unul de la care să ia bani.

| JulyDreams a răspuns:

Pasii ii vei descoperi singur pe parcursul vietii. Insa te poate ajuta mult o scoala spirituala adevarata. Te va invata practica meditatiei si teoria, doctrina. In zilele noastre sunt foarte putine scoli de genul asta. Majoritatea sunt oameni inselati sau afaceri.

| gabriel2004o a răspuns:

Sfatul meu e sa nu iti pese de acest amănunt și sa te preocupi cu alt ceva

| oz_1736 a răspuns:

Nu ai niciun prost in jurul tau sa vezi ca esti deja mai dezvoltat in inteligenta. Nimeni nu va putea sa-ti activeze mai multi neuroni decat ai deja functionali

| xerxes1 a răspuns:

Cei pe care ii faci.Nu exista scurtaturi.
Dupa cateva sute de vieti, o sa fii mai istet.

| Irinel15123532 a răspuns:

Studiind biblia, noul testament.