| AvalohAlyn a întrebat:

Ce contine cartea Puterea sperantei de la EVS?(editura viata si sanatate)
A citit-o cineva? Te ajuta?

Răspuns Câştigător
| unvecin a răspuns:

Am citit-o anul trecut.

E o carte creștină (abundă în texte biblice) care vorbește despre anxietate, depresie, stres, traume psihice, dependențe, sentimentul de vinovăție, mânie etc. căutând să ofere soluții (în special prin cultivarea speranței).

Mi-a plăcut ideea că: anxietatea este viitorul în exces, depresia este trecutul în exces, iar stresul este prezentul în exces.

Are 110 pagini și se citește ușor. Lectură plăcută!