| kittyBast a întrebat:

Ce intelegeti voi din,, Blestemul Domnului este in casa diavolului dar binecuvanteaza taramul celor vii,,

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cei ce fac voia diavolului sunt blestemati, iar cei ce fac voia Domnului sunt binecuvantati

| danay72 a răspuns:

Dumnezeu il va distruge pe Satan Diavolul, Apocalipsa20:1-3,10,si ii va binecuvanta pe oamenii drepti care asculta de el. Apocalipsa21:3,4

| ctlaida a răspuns:

Tu trebuia sa intelegi asta daca esti un Crestin adevarat.
Cei ce sunt de partea diavolului sunt blestemati iar cei ce cred si sunt de partea Domnului sunt binecuvantati!

| Zenit313 a răspuns:

Trebuie sa crezi ca cel care te obliga sa il iubesti si asculti, este personajul pozitiv...

| aurasauras a răspuns:

Cei ce fac bine sunt binecuvantati.