| Paulaaaaaaaaaa a întrebat:

Ce trebuie sa spui la un discurs de inmormantare?

Răspuns Câştigător
| Generalul a răspuns:

Sa vorbesti despre ceva care sa defineasca persoana care a murit, ce ii placea sa faca in viata, ce realizari a avut, modul in care a trait etc

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un necrolog.

| Brittanie a răspuns:

Bună! De obicei, la o înmormântare se spune un necrolog.

NECROLÓG, necrologuri, s. n. Discurs, articol sau anunț cu caracter funebru în care de obicei sunt relevate calitățile morale și valoarea socială a unei persoane decedate de curând. ♦ Imprimat prin care se anunță decesul cuiva. – Din fr. nécrologe.

| William a răspuns:

Mai (numele decedatului) n-as vrea sa fiu in locul tau.

| SakonSIUkon a răspuns:

De multe ori cred ca se minte in situatii ca alea.Adica sa zicem ii spui mate matematician cand el era paralele cu asa ceva.