| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum de a existat Iisus fara o jumatate de ADN? Jumatatea tatalui. E imposibil stiintific. Si de asemenea e imposibil din punctul de vedere al logicii.

117 răspunsuri:
| Iamforfun a răspuns:

Jumătatea aceea de care spui este divină. De ce n-ar avea și divinitatea ADN?

| cristi202 a răspuns:

Simplu. De aceea i se zice minunea nasterii din fecioara.
O minune nu cere niciodata prea multe explicatii, pentru ca prin ea insasi e inaxplicabila. Daca ai explicat-o, nu mai e minune. happy

| Frank51 a răspuns:

Ai auzit de înmulțire asexuata? Bănuiesc că nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Iamforfun a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Iisus are o jumătate divină și o jumătate umană.

Răspuns utilizator avertizat
| DidiPuscariasu3 a răspuns:

Dacă majoritatea istoricilor lumii au căzut de acord că Iisus a existat... ce treabă are "existența fără jumătate de ADN" cu subiectul actual.

La vremea respectivă ce știau ăia de ADN, de Dacia 1300 etc., nimic. Există dovezi istorice.

Răspuns utilizator avertizat
| DidiPuscariasu3 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Deci să înțeleg că era bărbat "transgender"?

| Frank51 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asexual poți să fii doar tu, asexuat poate fi doar procedeul. Nu mă aștept să înțelegi, știi cum se numește simptomul ăsta? Analfabetism funcțional.

Răspuns utilizator avertizat
| DidiPuscariasu3 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Se vede frate din poza de profil că ești cucu, nu trebuie să ne și explici.

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns:

Cartea de povesti fictionale -_-

Răspuns utilizator avertizat
| DidiPuscariasu3 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tu ești ateu, îl ai pe dracu în tine.

| TheStrategist a răspuns:

Cu siguranță Iisus a avut și un tată pământesc, doar că se ascunde de mult timp lucrul acesta ca să îi accentueze doar partea divină.