| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Dacă Dumnezeu e sus,în ceruri, jos cine este?

36 răspunsuri:
| IulianDornianu61 a răspuns:

Salut!
Jos e femeia lui, dar serios acum, nu poti cere "smantana" de la o "vaca" stearpa.

| Noah4823 a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Ai dreptate, dar asta este doar o ''metafora'' sus inseamna in rai, pentru ca daca mergi in sus inseamna ca poti creste in rang, erc... Iar cu jos, opusul.

| RoseOfTheFire a răspuns:

Jos sunt ''desteptii'' ca tine.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Priviţi aici şi gândiţi-vă că noi pentru Dumnezeu nu suntem niciun punct din toată galaxia aceasta nemărginită http://www.youtube.com/watch?v=MLoN4MNv90A&feature=youtu.be

P.S. Dacă nu cred şi Dumnezeu nu există, nu am pierdut nimic, dar dacă nu cred şi Dumnezeu există, am pierdut TOTUL!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu este pretutindeni. societatea a creat "sus, jos"pentru ca noi sa ne ghidam dupa ceva.

| ionut25032002 a răspuns:

Nu exista sus si nici jos e un spatiu, dar se spune sus adica deasupra pamantului.(jos sunt diavoli)Fundita