| Andrei5000 a întrebat:

Daca eu am absolvit seminarul Ortodox ce pot deveni dupa ce-l termin?

9 răspunsuri:
| Alicezzz a răspuns:

Ai terminat seminarul teologic poti deveni profesor de religie sau preot (sa dai la facultatea de teologie si dupa aceea te casatoresti, daca ai bafta ti se da si parohie). Multa Bafta si poate merit fundita big grin

| Ben00 a răspuns:

Tinand cont de numarul mare absolventi cu studii superioare, sansele tale sunt, din pacate, foarte mici. Iti recomand sa faci si o facultate.

| Zenithf a răspuns:

Dascal sau cantor, cum i-o fi zicand. Cel mult popa intr-un sat uitat de lume. Pentru a gasi un post de popa intr-un loc mai acatari, trebuie sa faci studii superioare, sectia pastorala, si iti trebuie pile, sau sa "impingi" banul cui trebuie.

| Xenya a răspuns:

Dupa ce o sa faci studii superioare poti sa te faci popa laughing

| Miauti a răspuns:

Te faci popa si ceri ca restul preotiilor bani pentru ati termina propria ta biserica si de a cotiza la marea adunare.

| Angel0 a răspuns:

L-ai absolvit sau nu?
Nu era nevoie sa scrii ortodox cu majuscula.
Nu v-au explicat la seminar ce se face dupa?

| uberzen a răspuns:

Hot BOR.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preot sau prof de ortodoxism.