| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

De ce persoanele care au ajuns sa cunosca sentimentul de iubire si care stiu ce inseamna iubirea ajung rau dupa ce o pierd pe persoana la care tin? Practic iubirea din sufletul lor se transforma intr-o ura foarte puternica.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Suferinta acumulata in 12 ani de la ultima dezamagire cand aveam 16 m.a transformat intr-un individ rece ca un metal fara sentimente. In timp am inceput sa prind un fel de scarba si dezinteres fata de femei pentru a ma autoapara de alta dezamagire. De aici am ajuns omul independent mgtow, altii imi vor urma pasii dar inca nu s.au trezit la realitate. Multi romani au sperante in zadar, unii accepta sa fie tradati de partenera, altii le bat sau le omoara si restul ma urmaresc mai tarziu

| adryang78 a răspuns:

Fiindcă funcționează și aici, ca în orice alt aspect al vieții, principiul dualității universale - iubire/ură, alb/negru, bucurie/tristețe etc...
Între iubire și ură este o linie foarte fină de demarcație, fiind practic două fețe ale aceleiași monede. Un sentiment atât de intens ca dragostea nu poate avea împotrivă decât un sentiment la fel de intens. Dragostea este cea mai constructivă, ura este cea mai destructivă.