| anonim_4396 a întrebat:

Dumenzeu a facut genul feminin sa serveasca genul masculin in pedeapsa de dezumanizarea ei?

7 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Dumnezeu e un personaj inexistent in realitate, e un personaj fictiv de poveste fantezista, puerila si absurda scrisa pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori. Prin urmare Dumnezeu nu a facut nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dumnezeu a făcut femeia pentru a fi un ajutor potrivit.

| ania a răspuns:

La ce te referi exact?

| Mayhem666 a răspuns:

Si din cauza persoanelor care gandesc ca tine, lumea e in ruine. Femeia si barbatul sunt egali in tot. Nimeni nu serveste pe nimeni.
Gandirea ta nu numai ca e inapoiata, dar mai e si jignitoare fata de jumatate din populatia planetei.

| DoctorulManhattan a răspuns:

Ma dor ochii cand ma uit la toata categoria asta de intrebari. Pe scurt NU, nu a facut nimeni femeia ca sa serveasca barbatul

| OniChan666 a răspuns:

Dumnezeu a facut femeia pentru ai fii partenera barbatului si pentru a perpetua specia.

| Yuoia a răspuns:

Femeia e dezumanizata? Unde ma rog ai invatat asta? De la tatal tau care nu face nimic dar pretinde totul de la femeie? Inclusiv "serviciul" de noapte?